הצורך באהבת ישראל ואחדות דווקא עכשיו!

אנו עומדים כעת בימי בין המצרים, בתשעת הימים. אנו מתאבלים בזמן הזה על חורבן בית המקדש, הראשון והשני. אלו זמנים לא קלים לעם ישראל, הן עקב ההיסטוריה רווית העצב וגם בגלל האירועים האחרונים שעם ישראל עובר בשבועות האחרונים.

בית המקדש הראשון נחרב בגלל עבודה זרה, הוא החזיק מעמד 410 שנה. לאחר 70 שנה בדיוק מהחורבן עם ישראל זכה שוב לבנות את בית המקדש השני ולעבוד בו 420 שנה, אז הוא נחרב גם כן, והפעם בגלל סיבה אחרת לגמרי… היפך אהבת ישראל. שימו לב לנתון המזעזע הזה, הקדוש ברוך הוא יכל לסלוח לנו די "בקלות" על עבודה זרה, ולאחר 70 שנה כבר זכינו לבנות את בית המקדש השני. לעומת זה, תראו את המחיר שאנו משלמים על שנאת חינם: יותר מ1940 שנה אין לנו בית מקדש ה"י. וזה למה? בגלל שנאת חינם שהיתה אז בעם.

יצא לי לקבל השבוע מייל מאחד האתרים היותר נחמדים ברשת. זה אתר שגולשים מציעים בו חפצים שלהם שכבר לא בשימוש, ממיטה ועד ספר לימוד וכן עוד אינספור מוצרים. אתה יכול לקחת אותם חינם אין כסף. במייל שקיבלתי כתבו על המעלה המיוחדת של העם שלנו, כמה שהוא נפלא. וכמה שהעתיד שלנו הוא בידינו, וביכולתינו לעשות את השינוי. הם הביאו כמה מכתבים של גולשים ששלחו מכתב תודה, אני אצטט כאן כמה חלקים יפים מהם.

1: "ברצוני להודות לכם- האתר שלכם הוא אחד הדברים הטובים ביותר שקרו לעם שלנו בשנים האחרונות. לפעמים כשעצוב לי קצת- אני נכנסת לראות מה עוד אנשים טובים באמצע הדרך נותנים בחינם, ובמיוחד בסיוע חברתי למעוטי יכולת! זה מחמם את לבי לראות שיש הרבה אנשים טובים במדינה שלנו. יישר כוחכם!"

2: "הדוגמה הכי טובה לדעתי עבורנו היא שלפני כחצי שנה פרסם בחור למסירה דגמי מטוסים לבנייה. הוא גר רחוק, ולי אין רכב. הוא הגיע עם מכוניתו, פתח את הבגאז', והוציא ארגז ענק עם דגמי מטוסים לבנייה בעבור בני שנמצא בחינוך מיוחד, ושהדבר מהווה לו אמצעי לריפוי בעיסוק בתחום שהוא כל כך מתעניין בו. לבחור הייתה לחלוחית בעיניים להיפרד מילדותו, אך "מקל השליחים" הועבר לילד אחר שיגדל על הבסיס שניתן לנו ע"י הבחור הזה, דבר שיתרום כה רבות לשיפור מצבו של הילד במגוון כושרים וכישורים, בהנאה ובתחום עניין שהוא כל כך אוהב. תודה עצומה למפעיליו המדהימים, ותודה לנותנים מכל הלב."

3: "אתמול מסרתי דברים רבים שאיני זקוקה להם – מכונת כתיבה, תקליטים… התפנה מקום בבית, בחצר ובמחסן, ובתמורה יש מספר אנשים מאושרים".

לראות את הדברים האלו שנאמרו מאנשים כמוני וכמוך הם הם התשובה והדבר שאנו הכי צריכים כעת, להוסיף באהבת חינם. האתר הזה, גם אם הוא לא מודע לזה, מקרב את הגאולה ואת משיח.

וזה דבר שיש רק אצלנו, הרצון לתת ללא שום תמורה. "אשרי העם שככה לו"!

יהי רצון שכבר נזכה לראות את משיח פה איתנו בקרוב ממש.

הדפס

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>