תשובה תפילה וצדקה

ההבדלים בין עם ישראל לשאר האומות בצורת ההסתכלות על "תשובה תפילה וצדקה". יום כיפור מגיע, גמר חתימה טובה לכל עם ישראל.

המשך לקרוא

אל תיקח לו את הכרית!

אני עושה מצוות לפי ההבנה שלי או כי אלוקים ציווה כך? ולמה הבעל שם טוב החל לרקוד כשנלקח ממנו עולם הבא שלו? ממתק לפרשת השבוע כי תצא. שבת שלום

המשך לקרוא

מה לומדים מנמלה?

כמה זמן חיה נמלה? וכמה מזון היא אוספת בשביל זה? לקראת אלול ובכלל, הנה מה שלמד שלמה המלך מנמלה.

המשך לקרוא

כשאתה נותן אתה מקבל!

תיאור קצרצר עם מסר על הליכה יומיומית אל 'נוה אורנים', בית אבות שבו הקשישים מתפללים, מחייכים ורק רוצים לתת.

המשך לקרוא

גנבו לנו את האוהל!!!

לפעמים נראה שטוב לנו בגלות. שבאמת אפשר להמשיך הלאה במצב הקיים. הסיפור כאן ימחיש את התעתוע הגדול הזה. הגיע הזמן לבית המקדש השלישי.

המשך לקרוא

הצורך באהבת ישראל ואחדות דווקא עכשיו!

מה עוד צריך לעשות בשביל להביא את הגאולה? הנה דוגמה לאתר אינטרנט שאפילו ללא מודעות מקרב בגדול את ביאתו של גואל צדק. בקרוב ממש.

המשך לקרוא

ימי בין המצרים כעת, ואיך אנחנו עוזרים לאחר?

שלושת השבועות זה זמן שאנו חייבים לעשות מעל ומעבר לעזור לאחר. אסור לנו להסתמך על אחרים או על הממשלה. כי עד שהממשלה תתן, יש אנשים שיכולים להצית את עצמם… ה"י

המשך לקרוא

מדוע ביקש שר התקשורת לטבול במקווה חב"ד?

שר התקשורת והרווחה משה כחלון טבל במקווה טבילה בבית-חב"ד בגדרה ולאחר-מכן אף נשא במקום תפילה חרישית, מה הביא את השר למקום?

המשך לקרוא

תמיד אפשר לחזור

התורה מספרת לנו כי הקב"ה הכביד את לבו של פרעה, עד שלקה בכל עשר המכות ורק אז שיחרר את בני ישראל. נשאלת השאלה האם זה הוגן להכביד את לבו ולהענישו?

המשך לקרוא

הכוונה הכללית נמצאת בפרטים

בפרשתנו התורה מספרת על המאבק של יעקב אבינו עם מלאך משמים, שרו של עשיו. יעקב ניצח את המלאך, אך גם יצא מהקרב צולע על ירכו, כי המלאך נגע בכף ירכו. לזכר גבורתו של יעקב והנס שעשה לו הקב"ה, נצטווינו שלא לאכול את גיד הנשה: "על-כן לא יאכלו בני-ישראל את גיד הנשה, אשר על כף הירך, עד היום הזה, כי נגע (המלאך) בכף ירך יעקב בגיד הנשה".

המשך לקרוא